• Ново-Савиновский
  • Школы

МБОУ «Средняя общеобразовательная русско-татарская школа №103» Ново-Савиновского района г. Казани / Казан шәһәре Яңа Савин районының “103 нче рус-татар гомуми белем мәктәбе” гомуми белем муниципаль бюджет учреждениесе.

Адрес: 420132, г. Казань, ул. Адоратского, д. 41А
Телефон: +7(843)-522-68-18
E-Mail: shcool103@mail.ru
Руководитель: Хабибуллин Ринат Накипович
У нас учатся: 943 (являющихся иностранными гражданами - 8 чел)

Мөһим әйберләр турында сөйләшү

Опубликовано: 05.12.2022

5 декабрьдә илебездә Россиянең хәрби даны көне билгеләп үтелә. 1941 елның 5 декабрендә Совет Армиясенең Мәскәү астында контр-һөҗүме башлана. Мәскәү янындагы сугыш Бөек Ватан сугышының иң зур вакыйгалары арасында аерым урын алып тора. Бу каты сугыш бөтен сугышның барышын сындыра.
Әлеге вакыйга кысаларында, бүген Россия һәм Татарстан Республикасы Дәүләт флагларын күтәрү тантанасында Ветераннар Советы рәисе урынбасары, ТР Эчке эшләр министрлыгының эчке гаскәрләр запасы полковнигы, сугыш хәрәкәтләре ветераны – Шакиров Расин Халик улы булды. Ул уку һәм белем алу, укытучыларны һәм өлкәннәрне хөрмәт итү, үз илеңне ярату һәм саклау ни дәрәҗәдә мөһим икәнен билгеләп үтте.
«Мөһим әйберләр турында сөйләшү» («Разговор о важном») дәресендә Расин Халик улы бишенче сыйныф укучылары алдында чыгыш ясады һәм балаларга Бөек Ватан сугышы каһарманнары турында сөйләде