• Ново-Савиновский
  • Школы

МБОУ «Средняя общеобразовательная русско-татарская школа №103» Ново-Савиновского района г. Казани / Казан шәһәре Яңа Савин районының “103 нче рус-татар гомуми белем мәктәбе” гомуми белем муниципаль бюджет учреждениесе.

Адрес: 420132, г. Казань, ул. Адоратского, д. 41А
Телефон: +7(843)-522-68-18
E-Mail: shcool103@mail.ru
Руководитель: Хабибуллин Ринат Накипович
У нас учатся: 943 (являющихся иностранными гражданами - 8 чел)

"Зәңгәр күккә язылып калды,мәңгелеккә аның юллары..."

Опубликовано: 15.02.2022

Бүген,15 нче февральдә, укучылар һәм укытучылар  көче белән язылган хезмәтләр нигезендә, Татарстан Республикасы халык шагыйре  Фәнис Яруллин иҗатына багышланган “Мин тормышка гашыйк”  исемле ll республика  фәнни-гамәли конференциясе уздырылды. Конференциянең тантаналы өлеше Фәнис Яруллинның туган көненә багышланган әдәби кичә белән башланып китте. Бәйрәм шагыйрьнең шигырьләре ,җырлары белән үрелеп барды. Килгән кунакларны, фәнни эштә катнашучы укытучыларны һәм укучыларны Фәнис абый Яруллин музеенда да  җылы каршылау булды. Конференция 2 форматта оешып (онлайнда да), республика  мәктәпләреннән 100 гә якын  фәнни-гамәли  эшләр кабул итте.  Катнашучыларның фәнни-гамәли эшләрен һәм чыгышларын Татарстан Республикасы Мәгарифне үстерү институты мөгаллимнәре,  Казан  шәһәре Башкарма  комитеты мәгариф  идарәсе методистлары, Татарстан китап нәшрияты хезмәткәрләре һәм язучылар берлегеннән торган жюри бәяләде.
Катнашучыларга Татарстан республикасы Мәгариф һәм фән министрлыгы дипломнары һәм сертификатлары тапшырылды.
Бу эш тагын да зуррак колачлар алып,ныклы каләм ияләре үстерсен,Фәнис Яруллинның эше дәвам итсен!

"На голубом небе написаны, навеки его пути..."
Сегодня, 15 февраля,  прошла  ll республиканская научно-практическая конференция “Я влюблен в жизнь”, посвященная творчеству народного поэта Республики Татарстан Фаниса Яруллина. Торжественная часть конференции началась с литературного вечера, посвященного дню рождения Фаниса Яруллина. Праздник сопровождался стихами и песнями поэта. В музее Фаниса Яруллина состоялся теплый прием гостей, преподавателей и учащихся, участвующих в научной работе. Конференция организована в 2-х форматах (в том числе онлайн) и приняла около 100 научно-практических работ из школ республики. Научно-практические работы и выступления участников оценивались компетентными жюри. Участникам были вручены дипломы и сертификаты министерства образования и науки Республики Татарстан.
Пусть эта работа приобретет еще больший размах, творчество Фаниса Яруллина будет продолжено!

Фото: https://vk.com/album-44170100_282661223