• Ново-Савиновский
  • Школы

МБОУ «Средняя общеобразовательная русско-татарская школа №103» Ново-Савиновского района г. Казани / Казан шәһәре Яңа Савин районының “103 нче рус-татар гомуми белем мәктәбе” гомуми белем муниципаль бюджет учреждениесе.

Адрес: 420132, г. Казань, ул. Адоратского, д. 41А
Телефон: +7(843)-522-68-18
E-Mail: shcool103@mail.ru
Руководитель: Хабибуллин Ринат Накипович
У нас учатся: 943 (являющихся иностранными гражданами - 8 чел)

Бездә буген җыр бәйрәме!

Опубликовано: 12.12.2020

Балаларда туган телебезгә, татар моңына мәхәббәт, җырларга теләк тудыру йөзеннән, мәктәбебездә «Җырлыйк эле!» бәйгесе үтте. Әлеге бәйгедә теләге булган һәр бала катнашып, татарча җыр башкарды, музыка уен коралында уйнады. Аның барышында әлегә кадәр ачылмаган талантлар, мәктәбебезнең яңа сандугачлары ачыкланды. Алар арасында иң-иңнәре – Зарипова Айзилә, Гыйләҗева Элина, Валиева Алия, Давыдова Диләрә булды. Барлык катнашкан укучыларга истәлекле бүләкләр, ә иң яхшы башкаручыларга мактау кәгазьләре тапшырылды. Бәйгенең нәтиҗәләре:
-«Иң оста җырлаучы»  номинациясендә җиңүчеләр: Давыдова Диләрә Зарипова Айзилә, Гыйләҗева Элина, Валиева Алия.
- « Оста җырлаучы» номинациясендә җиңүчеләр:  Анфеногентова Оксана, Бадрутдинова Амирә, Мухаметшина Зилә, Кордюкова Виолетта, Шишкова Дарья,Садриев Данияр,Кожаханова Яна,Гилязеева Регина, Гаффаров Алмаз,Зиганшина Кәмилә.
-« Әйбәт җырлаучы» номинациясендә җиңүчеләр: Смирнова София,Харитонова Ксения,Кильдигулова Камила, Большебородова София, Гильмутдинова Самира, Хамидуллина Амелия,Шакирова Амилә.
-«Музыка уен коралында оста уйнаучы» номинациясендә җиңүчеләр: Галяветдинова Ралина, Низамов Ильяс, Низамов Наил, Анфеногентова Оксана, Шишкина Дарья. Бу бәйгене оештыручы  музыка укытучысы,татар теле һәм әдәбият укытучылары,сыйныф җитәкчеләре,әти-әниләр,бабалар үзләре- бәйгенең югары дәрәҗәдә үтүенә аларның һәр кайсы үзеннән зур өлеш кертте.Мондый бәйгеләр күбрәк булсын иде, җыр бит ул - яшәртә дә, яшәтә дә.