Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа №23» г. Набережные Челны

Адрес: 423816, Республика Татарстан, город Набережные Челны, улица Шамиля Усманова, д. 82
Телефон: +7(855)-254-36-25
E-Mail: S23.Nc@tatar.ru, sch23_chelny@mail.ru
Короткое название: МБОУ "СОШ №23"
Руководитель: Королева Светлана Владимировна
Год основания учреждения: 1982

Новости школы № 23

“Татарча диктант” акциясе

Опубликовано: 11.10.2023

“Татарча диктант” акциясе
13 октябрь көнне сәгать 13.00 дә Яр Чаллы шәһәренең 23 нче мәктәбендә “Татарча диктант” дөньякүләм белем тикшерү акциясе узачак. “Татарча диктант” акциясе дөрес язу, әдәби татар телен кулланучыларның даирәсен арттыру, татар телен белү дәрәҗәсен тикшерү максаты белән үткәрелә. Теләге булган һәр кеше татар телендә диктант язуда үз көчен сынап карый ала. Катнашучыларны бәяләү http://diktant.tatar сайтында чыгарылачак. Диктант нәтиҗәләрен акция сайтында чарадан соң 30 көн дәвамында күреп булачак. Аларны бланктагы код сүзе һәм исем-фамилия буенча белеп булачак.
“Татарча диктант” акциясендә катнашырга теләсәгез, безнең мәктәбебезгә рәхим итегез!