Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа № 13»/ «13 нче гомуми урта белем бирү мәктәбе» муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе.

Адрес: Адрес: 423810, РТ, г. Набережные Челны, бульвар Энтузиастов , д. 2, (д. 2/15)/ Адрес: 423810, Татарстан Республикасы, Яр Чаллы шәһәре, Энтузиастлар бульвары, 2нче йорт (комплекс буенча - 2/15 йорты).
Телефон: +7(855)-239-60-18
E-Mail: S13.Nc@tatar.ru, sch13_chelny@mail.ru,
Короткое название: МБОУ "СОШ №13"
Руководитель: Ульданова Альбина Фаилевна
У нас учатся: 728 учеников / укучы
У нас учат: 44 педагога / укытучы

Новости / Яңалыклар

Тукайга чәчәкләр китерик /Принесем цветы Тукаю

Опубликовано: 26.04.2024

Сегодня 138 лет назад родился великий татарский поэт Габдулла Тукай. Он прожил короткую, но яркую и интересную жизнь. Его стихи, наполненные любовью к родному краю. и к жизни являются не только татарским, но и мировым наслединем поэзии! В честь дня рождения поэта учащиеся 7Б класса посетили торжественное мероприятие  "Принесем цветы Тукаю".

Бүген 138 ел элек бөек татар шагыйре Габдулла Тукай туган. Ул кыска, әмма якты һәм кызыклы тормыш алып барган. Аның туган якка мәхәббәт белән тулы шигырьләре. һәм тормышка Татар гына түгел, ә дөньякүләм шигърият мирасы да булып торалар! Шагыйрьнең туган көне уңаеннан 7Б сыйныф укучылары "Тукайга чәчәкләр китерик"дигән тантаналы чарада булдылар.