Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа № 13»/ «13 нче гомуми урта белем бирү мәктәбе» муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе.

Адрес: Адрес: 423810, РТ, г. Набережные Челны, бульвар Энтузиастов , д. 2, (д. 2/15)/ Адрес: 423810, Татарстан Республикасы, Яр Чаллы шәһәре, Энтузиастлар бульвары, 2нче йорт (комплекс буенча - 2/15 йорты).
Телефон: +7(855)-239-60-18
E-Mail: S13.Nc@tatar.ru, sch13_chelny@mail.ru,
Короткое название: МБОУ "СОШ №13"
Руководитель: Ульданова Альбина Фаилевна
У нас учатся: 728 учеников / укучы
У нас учат: 44 педагога / укытучы

Новости / Яңалыклар

Виртуальная энциклопедия

Опубликовано: 22.05.2023

В понедельник в нашей школе прошла Энциклопедия "Мир динозавров" где дети узнали  любопытные факты о неизведанном мире .У какого динозавра были перья и для чего они служили? Кто носил одновременно щит и меч (а точнее три)? Зачем динозавры добавляли в рацион не только траву, шишки, папоротники, морепродукты, но и камни? И почему Ти-Рекса можно называть королём? Учащиеся узнали много нового и интересного.

Дүшәмбе көнне безнең мәктәптә "динозаврлар дөньясы" энциклопедиясе үтте, анда балалар билгесез дөнья турында кызыклы фактлар белделәр .Кайсы динозаврның мамыклары булган һәм алар нәрсә өчен хезмәт иткәннәр? Бер үк вакытта Калкан һәм кылычны кем йөрткән (дөресрәге өч)? Ни өчен динозаврлар рационга үлән, төерләр, парпоротниклар, диңгез продуктлары гына түгел, ә ташлар да өстәгәннәр? Ни өчен Ти-Рексны патша дип атарга була? Укучылар бик күп яңа һәм кызыклы нәрсәләр белделәр.