Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа № 13»/ «13 нче гомуми урта белем бирү мәктәбе» муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе.

Адрес: Адрес: 423810, РТ, г. Набережные Челны, бульвар Энтузиастов , д. 2, (д. 2/15)/ Адрес: 423810, Татарстан Республикасы, Яр Чаллы шәһәре, Энтузиастлар бульвары, 2нче йорт (комплекс буенча - 2/15 йорты).
Телефон: +7(855)-239-60-18
E-Mail: S13.Nc@tatar.ru, sch13_chelny@mail.ru,
Короткое название: МБОУ "СОШ №13"
Руководитель: Ульданова Альбина Фаилевна
У нас учатся: 728 учеников / укучы
У нас учат: 44 педагога / укытучы

Новости / Яңалыклар

"Красная лента"

Опубликовано: 06.12.2022

☑️ 03.12.2022г. 9 А класс, участники волонтёрского отряда "Импульс", МБОУ "СОШ №13" в рамках городской программы "SаMоSтоятельные дети" провели акцию "Красная лента", приуроченную Международному дню борьбы со СПИДом.

Акция проводилась на бульваре Энтузиастов. В ходе акции раздавались листовки о ЗОЖ, красные ленточки в количестве 50 штук и красные шары в количестве 25 штук.

Собрали 343 подписи однодневного контракта отказа от вредных привычек.

☑️ 2022 нче елның 3 нче декабрендә 13 нче мәктәпнең 9а сыйныф укучылары«SaMoSтоятельные дети» шәһәр программасы кысаларында, «Импульс», волонтер отряды катнашучылары  буларак, Халыкара СПИДка каршы көрәшүгә багышланган  “Кызыл лента”акциясен  үткәрделәр.

Акция Энтузиастлар бульварында  үткәрелде.Акция барышында сәламәт тормыш  турында листовкалар, 50 данә кызыл ленталар, 25 данә кызыл шарлар таратылды.

Зарарлы гадәтләрдән баш тарту турында бер көнгә 343 кул куйдырылган .