Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Средняя общеобразовательная школа № 13»/ «13 нче гомуми урта белем бирү мәктәбе» муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе.

Адрес: Адрес: 423810, РТ, г. Набережные Челны, бульвар Энтузиастов , д. 2, (д. 2/15)/ Адрес: 423810, Татарстан Республикасы, Яр Чаллы шәһәре, Энтузиастлар бульвары, 2нче йорт (комплекс буенча - 2/15 йорты).
Телефон: +7(855)-239-60-18
E-Mail: S13.Nc@tatar.ru, sch13_chelny@mail.ru,
Короткое название: МБОУ "СОШ №13"
Руководитель: Ульданова Альбина Фаилевна
У нас учатся: 728 учеников / укучы
У нас учат: 44 педагога / укытучы

Новости / Яңалыклар

#ГодРодногоЯзыкаиНародногоединства

Опубликовано: 16.03.2021

1. 16 марта 2021 года заведующая библиотекой школы Алюкова Р.Р. и ведущий библиотекарь национальной модельной библиотеки-филиала № 12 Шакурова З.М. провели в актовом зале МБОУ СОШ 13 литературную гостиную под названием «Шигърият дулкынында».
    На мероприятии учителя родного языка и литературы, учащиеся 3,5,6,7,9 классов встретились с поэтессой, журналистом, заслуженным работником культуры Республики Татарстан, членом Союза писателей Татарстана Альфией Ситдиковой.
    На встрече гости познакомились с творчеством поэтессы. Выступление библиотекаря сопровождалось электронной презентацией, освещающей творчество писательницы. Учащиеся с воодушевлением читали стихи, прозвучали песни на слова поэтессы. Альфия Ситдикова  увлекательно рассказала о себе, познакомила со своими поэтическими сборниками, поделилась интересными воспоминаниями, секретами написания стихов, ответила на  вопросы учащихся и учителей. От данного мероприятия  у всех остались теплые, яркие  впечатления.

2021 нче елның 16 нчы мартында мәктәп китапханәсе мөдире Алюкова Р.Р. һәм 12 нче филиал милли модель китапханәсе әйдәп баручы китапханәчесе Шакурова З.М.. 13 нче урта гомуми белем бирү мәктәбенең актлар залында «Шигъри дулкында»дип исемләнгән әдәби кунакханә үткәрделәр. Чарада туган тел һәм әдәбият укытучылары, 3,5,6,7,9 сыйныф укучылары шагыйрә, журналист, Татарстан Республикасының атказанган мәдәният хезмәткәре, Татарстан язучылар берлеге әгъзасы Әлфия Ситдыйкова белән очраштылар. Очрашуда кунаклар шагыйрәнең иҗаты белән таныштылар. Китапханәче чыгышы язучының иҗатын яктыртучы электрон презентация белән үрелеп барды. Укучылар шигырьләр сөйләделәр, шагыйрәнең җырлары яңгырады. Әлфия Ситдыйкова үзе турында мавыктыргыч итеп сөйләде, үзенең шигъри җыентыклары белән таныштырды, кызыклы хатирәләре, шигырьләр язу серләре белән уртаклашты, укучылар һәм укытучыларның сорауларына җавап бирде. Әлеге чарадан барысының да җылы, якты тәэсирләр калды.