Адрес: 423822, Республика Татарстан, город Набережные Челны, улица имени Сергея Максютова, дом 4 (36/9/2)
Телефон: +7(855)-235-73-58;+7(855)-235-73-35
E-Mail: madou104@yandex.ru
Короткое название: МАДОУ «Детский сад №104 «Бэлэкэч»/«Бэлэкэч» 104 нче балалар бакчасы МАМББУ
Руководитель: Сорошкина Светлана Александровна

"Ватанны саклаучылар" көненә багышланган кичә

Опубликовано: 20.02.2017

20 февраль көнне татар уртанчылар төркемнәрендә 23 февраль «Ватанны саклаучылар» көненә багышланган күңел ачу кичәсе үтте.  Балалар әтиләрен, бабайларын котлап шигырьләр, җырлар башкардылар, бергәләп күңелле уеннар уйнадылар.
Әйдэ, зур бәйрәм, шатлык белән кил
Сине каршылый бөтен Туган ил.
Кызыл байрак эленгән бүген барлык урамга
Әтиләрнең, бабайларның зур бәйрәме булганга
Бабайларның, әтиләрнең дан юлыннан атлыйбыз
Өлкән буын батырлыгын йөрәкләрдә саклыйбыз