муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Тат.Шуранская основная общеобразовательная школа» Муслюмовского муниципального района Республики Татартстан

Адрес: Муслюмовский район, д. Тат.Шуран, ул. Школьная, д. 60 а
Телефон: +7(885)-556-35-36
E-Mail: stshur.mus@tatar.ru
Короткое название: МБОУ Тат.Шуранская ООШ
Руководитель: Шаева Венера Мнахировна

Опубликовано: 14.04.2011

8 март- Хатын-кызлар бәйрәме уңаеннан укучылар көче белән әзерләнгән концерт куелды. Укучылар әниләренә, әбиләренә, апаларына булган җылы теләкләрен җыр, бию, шигырьләр  аша юлладылар.Бәйрәм чәй табыны артында дәвам иттелде.

Ур-р-ра! Яз җитте! Ниһаять! Юкса озын кыш тәмам ялыктырган иде. Язның беренче бәйрәменә дә озак калмады. Кызлар аны түземсезлек белән көтә торгандыр. Аңлашыла да – бу көн аларныкы! Сөйгәннәрнең, якын кешеләрнең игътибарын тою, котлаулар кабул итү, чәчәкләр, бүләкләр алу көне бит ул.

Көннең яктылыгы-кояшта,
Күкнең матурлыгы-йолдызларда,
  Җирнең гүзәллеге-хатын-кызларда.

18 февраль 2011 елның Сарман районы Җәлил икенче номерлы урта мәктәп базасында герой-шагыйрь Муса Җәлил тууына 105 ел тулуга багышыланган республикакүләм фәнни-гамәли конференциядә 10 сыйныф укучысы Софина Е.М.  катнашып, икенче дәрәҗәдәге диплом белән бүләкләнеп кайтты. Укытучысы - Шаева Венера Мнахировна.

15.02. - Әфганчылар көне,  татар халкының патриот шагыйре Муса Җәлилнең тууына 105 яшь.
Шул уңайдан безнең мәктәптә
5 сыйныф укучылары арасында "Йәгез, әле егетләр" конкурсы үтте. Абсолют җиңүче - Марданов А., 2 урында - Петров Руслан, 3 урында - Нуруллин Роман. Бәйрәм бик күңелле үтте. Бу чараны әзерләүче һәм үткәрүче 5 класс җитәкчесе Петраев В.У.

8 февраля 2011 года в школе прошли соревнования по стрельбе из пневматической винтовки на личное первенство школы. на первом месте, набрав 34 очка , занял ученик 9 класса Марданов А.И., на втором месте ( 28 очков) - Петров Руслан( 5 класс), на 3 месте Хайруллин Алмаз (7 класс) - 22 очка.

Изге Вәли көне белән котлыйбыз!

28 декабрьдә мәктәпнең уку алдынгысы  Садирова Язилә Казан шәһәрендә үткән Президент елкасында , ә 30 декабрьдә Витязева Анна (2 класс) Мөслим район башлыгы елкасында катнаштылар.

Декабрь аенда 3-4 сыйныф укучылары арасында "Минем яраткан укытучым" сочинение конкурсында катнашкан Савинов Виктор район күләмендә 1 урын яулады, укытучысы- Нурлыгаянова Ф.Ө.