“Гаилә - бәхет нигезе” исемле кичә- очрашу

Опубликовано: 14.05.2014

14 май көнне 8-11 сыйныф укучылары өчен гаилә көне уңаеннан “Гаилә - бәхет нигезе” исемле кичә- очрашу үтте. Кичәгә кунак итеп Мөслим муниципаль районы башкарма комитетының гражданлык хәле актларын теркәү бүлеге җитәкчесе  Равиля Насифуллина, Мөслим имам хатибы Ринас хәзрәт Набиев,  озак еллар бергә матур тормыш корып яшәгән Сания һәм Әнәс Салаховлар, Роза һәм Ильгиз Низамовлар, Галия һәм Рөстәм Фархутдиновлар, бүгенге көндә лицейда белем бирүче матур парлар Светлана һәм Алмаз  Ивановлар, Рамилә һәм Иршат Кашаповлар, быел гына өйләнешкән яшь парлар Лениза һәм Марат Баерхановлар чакырылган иде. Кунаклар укучыларны  үзләренең тормыш юллары, матур яшәү серләре белән таныштырдылар.  Укучылар үзләрен кызыксындырган сорауларын бирделәр, кичә ахырында “ Гаилә нәрсә ул ?”дигән тема астында  проект эшләрен якладылар.  Кичә кунаклар һәм укучылар күңелендә матур хисләр калдырды.