Рус мәктәпләренең татар төркемнәрендә белем алучы укучылар өчен үткәрелгән татар теле буенча республика олимпиадасында уңышларыбыз

Опубликовано: 31.01.2023

29.01-31.01 көннәрендә рус мәктәпләренең татар төркемнәрендә белем алучы укучылар арасында  татар теле буенча республика олимпиадасының йомгаклау этабы узды. Әлеге олимпиадада Мөслим лицееның 6 нчы сыйныф укучысы Мөхәммәтова Рания җиңү яулады. Укытучысы- Латыйпова Алсу Гали кызы. 5 нче сыйныф укучысы Морзаханова Зәмирә (укытучысы- Латыйпова А.Г.), 8 нче сыйныф укучылары Әгълиева Зилә, Низамова Фатыйма, 9 нчы сыйныф укучылары Шакирова Алинә (укытучылары – Ситдыйкова Ч.И.), Морзаханова Мәдинә (укытучысы- Ситдыйкова Э.Д.), призёрлар булдылар. Уңышларыгыз белән котлыйбыз!
С 29.01 по 31.01 прошел заключительный этап республиканской олимпиады школьников по татарскому языку среди обучающихся  татарских групп русских школ. Ученица 6 класса Муслюмовского лицея Мухаметова Рания стала победителем олимпиады (учитель-Латыпова Алсу Галиевна). Ученица 5 класса Муслюмовского лицея Мурзаханова Замира (учитель Латыпова А. Г.), ученицы 8 класса Аглиева Зиля, Низамова Фатыма, ученицы 9 класса Шакирова Алина (учитель Ситдикова Ч. И.), Мурзаханова Мадина (учитель Ситдикова Э. Д.) стали призёрами олимпиады. Поздравляем!