“Тукай укулары- инглиз телендә” муниципаль конкурсы нәтиҗәләре

Опубликовано: 17.05.2022

4а сыйныфы укучысы Сафина Алсинә (җитәкчесе-Гәрәева А.Ф.)  Габдулла Тукая иҗатына багышланган “Тукай укулары- инглиз телендә” муниципаль конкурсында 1 урын яулады. 7а сыйныфы укучысы Зарипов Искәндәр (җитәкчесе-Харисова В.С.) 2 урын, 6а сыйныфы укучысы Хәйруллина Азалия (җитәкчесе – Харисова В. С.) 3 урынга ия булдылар, 6б сыйныфы укучылары Кондратьева Нәзилә һәм Вәлиева Ясминә (җитәкчесе – Гатиатуллина Э. К.) әлеге конкурсның I дәрәҗә лауреатлары булдылар. Җиңүчеләрне һәм аларның җитәкчеләрен котлыйбыз, киләчәктә  уңышлар телибез!
Ученица 4а класса Сафина Альсина (руководитель – Гараева А.Ф.) заняла 1 место  среди обучающихся 2-4 классов в муниципальном конкурсе “Тукаевские чтения” на английском языке, посвящённом творчеству татарского поэта Г.Тукая. Ученик 7а Зарипов Искандер (рукововодитель – Харисова В.С.) удостоился 2 места, ученица 6а класса Хайруллина Азалия (рукововодитель – Харисова В.С.) заняла 3 место, ученицы 6б класса Кондратьева Назиля и Валиева Ясмина (рукововодитель – Гатиатуллина Э.К.) стали лауреатами I степени этого конкурса. Поздравляем победителей и их руководителей, желаем дальнейших успехов!