Республикакүләм Габдулла Тукай укулары

Опубликовано: 15.04.2022

15 нче апрель көнне  Арча районының Яңа Кырлай авылы урта мәктәбендә «Без — Тукайлы халык» дип исемләнгән республикакүләм Габдулла Тукай укулары үтте. Конференциядә Казан, Мөслим, Саба, Арча, Балтач, Нурлат, Әлки  районнарыннан килгән укытучылар һәм укучылар катнашты. Тукай укуларында 68 укучы һәм 52 укытучы үзенең Тукай иҗатын, мирасын өйрәнүгә багышлаган фәнни-эзләнү эшен жюри хөкеменә тәкъдим итте. Конференциядә “Татар фольклорчылары” секциясендә Мөслим лицее укытучысы Ситдыйкова Э.Д. призер дипломы, «Укытучы — иҗади шәхес» секциясендә Мөслим лицее укытучысы Ситдыйкова Ч.И. лауреат дипломы белән бүләкләнделәр .