Бөтенроссия олимпиадаларының региональ этабы һәм республикакүләм олимпиада нәтиҗәләре

Опубликовано: 05.03.2022

2021-2022 нче уку елында Бөтенроссия олимпиадаларының региональ этабында һәм республикакүләм олимпиадаларда призлы урыннар яулаган укучыларыбызны, аларны әзерләгән укытучыларны тәбрикләдек. Агымдагы уку елында лицей укучылары республикакүләм олимпиадаларда 24 призлы урын яуладылар. Татар теле һәм әдәбияты буенча-12, физкультурадан-4, инглиз теленнән-2, химия фәненнән-2, геологиядән-2, татар әдәбиятыннан-2 математика, физика 1шәр призлы урыннар алдылар. 8б сыйныфы укучысы Шакирова Алина 4 фәннән, 11а сыйныфы укучысы Хантимерова Камилә 3 фәннән, 10а сыйныфы укучысы Сабирова Алинә, 8б сыйныфы  Морзаханова Мәдинә, 7а сыйныфы укучысы Низамова Фатима 2шәр фәннән республика олимпиадасы призёрлары булдылар. Республика олимпиадасында  призлы урыннар алган укучыларыбызны һәм аларны әзерләгән укытучыларны зур җиңүләре белән котлыйбыз, алда  уңышлар телибез.