Укучыларыбыз рус мәктәпләрендә белем алучы укучылар арасында үткәрелгән татар теле буенча республика олимпиадасында 6 призлы урын яуладылар

Опубликовано: 26.02.2022

Мөслим лицееның 4б сыйныфы укучысы Морзаханова Зәмирә, 7а сыйныфы укучылары Низамова Фатима, Әгълиева Зилә, 8б сыйныфы укучылары Морзаханова Мәдинә, Шакирова Алинә һәм 11а сыйныфы укучысы Хантимерова Камилә рус мәктәпләрендә белем алучы укучылар арасында үткәрелгән татар теле буенча республика олимпиадасында призлы урын алдылар. Укытучылары – Ханова Р.Ф., Ситдыйкова Ч.И.  Ситдыйкова Э.Д., Латыйпова А.Г. Уңышларыгыз белән котлыйбыз!

Ученицы Муслюмовского лицея Морзаханова Замира (4кл), Аглиева Зиля (7кл), Низамова Фатима (7 кл), Мурзаханова Мадина (8кл) , Шакирова Алина (8кл), Хантимерова Камиля (11кл) -  призёры заключительного этапа республиканской олимпиады школьников по родному (татарскому) языку для учащихся-татар в школах с русским языком обучения. Учителя –Ханова Р.Ф., Ситдикова Ч.И., Латыйпова А.Г. Ситдикова Э.Д.,  Поздравляем, желаем дальнейших успехов!