Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы

Опубликовано: 26.01.2021

26 нчы гыйнвар көнне Мөслим лицеенда Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы уңаеннан  5-7 нче сыйныф укучылары өчен “Җырлап яшәр чагыбыз” дип аталган чара үтте. Барлыгы 125 кеше катнашты. Чараны татар теле укытучылары Ситдыйкова Ч.И., Ситдыйкова Э.Д. әзерләде. Ситдыйкова Ч.И. авылдашы җырчы, тапшырулар алып баручы Азат Кәримовның тормыш юлы һәм иҗаты белән таныштырды. Ситдыйкова Э.Д. күренекле якташыбыз срипкачы Динә Закирова иҗаты турында сөйләде. Чарага кунак итеп “Җырлыйк әле” тапшыруында җиңү яулап кайткан тарих укытучысы Айнур Латыйпов катнашты. Ул 23 нче гыйнварда Казан телевидениясендә үткән “Җырлыйк әле” тапшыруы турында тәэсирләре белән үртаклашты. Матур җырларын бүләк итте.

26 января в Муслюмовском лицее в рамках Года родных языков и народного единства для учащихся 5-7 классов прошло мероприятие “Җырлап яшәр чагыбыз”, в котором участвовало 125 человек. Мероприятие подготовили учителя татарского языка. Ситдикова Ч. И. ознакомила обучающихся с жизнью и творчеством певца, телеведущего Азата Каримова. Ситдикова Э. Д. рассказала о творчестве известной скрипачки Дины Закировой. Гостем вечера стал учитель истории Айнур Латыпов, победивший в передаче “Җырлыйк әле". Он поделился впечатлениями о передаче “Җырлыйк әле”, которая прошла 23 января на Казанском телевидении, подарил красивые песни.