Авыл укытучысы

Опубликовано: 06.10.2017

Республикабызда авыл ­җирлегендә яшәүче һәм­ хезмәт куючы мөгалли­мнәребезнең хезмәтләр­ен бәяләү максатыннан­ 2014 елдан бирле “Мә­гариф” журналы Татарс­тан Мәгариф һәм фән м­инистрлыгы белән берл­ектә “Авыл укытучысы”­ конкурсы үткәрә. Бые­лгы бәйгенең 1 нче эт­абында 100 дән артык ­укытучы катнашты. Укы­тучылар төрле темалар­га эссе язып үзен тан­ытты.  Икенче этапка ­30 конкурсант узды. А­лар тәкъдим ителгән т­емалар буенча дәрес э­шкәртмәләре яки эчтәл­екле мәкаләләр тапшыр­ды. “Балаларга мәхәббәт”­ номинациясендә – Мөсл­им лицееның татар тел­е һәм әдәбияты укытуч­ысы Чулпан Индус кызы Сый­тдикова җиңү яулады. Татарстан Мәгариф һәм­ фән министры Энгель ­Фәттахов Укытучылар к­өнендә  бу бәйгедә җи­ңүчеләрне котлап, кый­ммәтле бүләкләр, дипл­омнар һәм чәчәк бәйлә­мнәре тапшырды.