Белем бәйрәме-День знаний

Опубликовано: 01.09.2017

Бүген, 1 нче сентябрь көнне, Мөслим лицеенда Белем бәйрәме гөрләп узды. Бәйрәмдә укучылар, укытучылар, әти-әниләр, килгән кунаклар катнашты. Лицей директоры Лилия Ягдиевна  барлык килгән кунакларны, аеруча, беренче тапкыр мәктәп бусагасын атлап керүче  беренче сыйныфларны бәйрәм белән котлап, үзенең изге теләкләрен җиткерде. Бәйрәм тантанасы нәни укучыларны беренче кыңгырау чыңы һәм алкышлар астында мәктәпкә озату белән тәмамланды. Линейкадан соң классларда тынычлык дәресләре узды.

Сегодня, 1 сентября, в Муслюмовском Лицее прошла торжественная линейка, посвященная Дню знаний. Директор лицея, Лилия Ягдиевна поздравила всех гостей, в особенности, первоклассников с началом нового учебного года. А первый звонок по традиции открыл путь к новым знаниям и успехам, известив о начале нового учебного года. После линейки прошли традиционные уроки мира.