Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №12 с татарским языком обучения имени Ф. Г. Аитовой» Московского района г. Казани

Адрес: 420034 г. Казань, ул. Декабристов, д. 89А
Телефон: +7(843)-562-20-39;+7(843)-562-25-43
E-Mail: G12tat.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия №12 имени Ф.Г. Аитовой"
Руководитель: Нагимова Зуммарат Шамиловна

Новости гимназии

«Белем.ру»

Опубликовано: 07.02.2014

Туган көннәргә багышланган айлык кысаларында 5 нче февральдә гимназиядә «Татар яшьләре hәм Интернет», «Интернет татарча сөйләшә» исемле рубрикалар астында «Белем.ру» hәм «Татар иле» проектлары җитәкчесе, «Татнетны үстерү» фонды директоры Раил Мәүлетович Гатауллин белән очрашу булды.
7-10 сыйныф укучылары зур кызыксыну белән соңгы елларда барлыкка килгән татар телендәге интернет ресурслар, «Татар иле» дип исемләнгән информацион портал һәм социаль челтәр белән таныштылар.
Раил Гатауллин укучыларга белем алу, уку процессында кирәк булган сайтлар турында актуаль мәгълүмат бирде. Кызлар киләчәктә үзләре сайтлар ясау мөмкинлекләре һәм «Белем җәүһәрләре» бәйгесендә катнашу турында фикерләштеләр.
Очрашуда шулай ук Казан (Идел буе) федераль университетының медицина биологиясе һәм физикасы студенткасы Шакирова Ләйсән үзе эшләгән татар халкы мәдәниятенә багышланган сайт белән таныштырды.
Очрашу ахырында бу юнәлештә гимназиядә киләчәккә планнар турында сөйләшү булды.