Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №12 с татарским языком обучения имени Ф. Г. Аитовой» Московского района г. Казани

Адрес: 420034 г. Казань, ул. Декабристов, д. 89А
Телефон: +7(843)-562-20-39;+7(843)-562-25-43
E-Mail: G12tat.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия №12 имени Ф.Г. Аитовой"
Руководитель: Нагимова Зуммарат Шамиловна
Год основания учреждения: 1993

Туфан Миңнуллин исемендәге конференция

2019-2020 уку елы

Туфан Миңнуллин исемендәге VII республика конференциясе нигезләмәсе (русча)

Туфан Миңнуллин исемендәге VII республика конференциясе нигезләмәсе (татарча)

2018-2019 уку елы

Положение о конференции

Положение о конференции (татарча)

Туфан Миңнуллин исемендәге VI республика конференциясендә чыгыш ясарга чакырылган укучылар, укытучылар һәм китапханәчеләр исемлеге:

Журналистика. Кызыл тышлы дәфтәрдән.

Утырып уйлар уйладым.

Үзем сайлаган язмыш” номинациясе.

Драматургия. "Театр яктылыкка, нурга илтә!" сәхнәләштерү номинациясендә барлык гариза бирүчеләр финалга чыга.

Казан шәһәре коллективлары 25.03.2019, Республика мәктәпләре коллективлары 26.03.2019 көнне 12 гимназиядә чыгыш ясаячаклар.

Программасы куелачак.

2017-2018 уку елы

Положение о конференции

Туфан Миңнуллин исемендәге V республика конференциясендә чыгыш ясарга чакырылган укучылар, укытучылар һәм китапханәчеләр исемлеге:

“Үзем сайлаган язмыш” номинациясе (Фәнни эшләр)

“Утырып уйлар уйладым” укытучылар һәм китапханәчеләр өчен китапнамә (буктрейлерлар) ясау номинациясе исправлено

"Журналистика. Кызыл тышлы дәфтәрдән" номинациясе

2016-2017 уку елы

Письмо МОиН РТ от 21.03.2017

Туфан Миңнуллин исемендәге укытучыларның һәм укучыларның  IV республика конференциясен  үткәрү турында НИГЕЗЛӘМӘ

Список участников очного этапа IV республиканской конференции учителей и учащихся имени Туфана Миннуллина,  приглашенных по итогам работы жюри для участия в работе секций 24 марта 2017 года (2017 елның 24 нче мартында  Туфан Миңнуллин истәлегенә багышланган укытучылар һәм укучыларның IV республика конференциясендә чыгыш ясарга чакырылган укучылар исемлеге)

2015-2016 уку елы

Туфан Миңнуллин исемендәге укытучыларның һәм укучыларның  III республика конференциясен  үткәрү турында НИГЕЗЛӘМӘ

Итоги секции драматургия (14, 15 марта 2016г)

Список участников очного этапа III республиканской конференции учителей и учащихся имени Туфана Миннуллина,  приглашенных по итогам работы жюри для участия в работе секций 24 марта 2016 года (2016 елның 24 нче мартында  Туфан Миңнуллин истәлегенә багышланган укытучылар һәм укучыларның III республика конференциясендә чыгыш ясарга чакырылган укучылар исемлеге)

Туфан Миңнуллин истәлегенә багышланган  укытучылар һәм укучыларның  III республика конференциясендә чыгыш ясарга чакырылган укучылар һәм китапханәчеләр игътибарына

Место и время проведения секций Конференции:

- Секция номинации научно-исследовательских работ учащихся «Үзем сайлаган язмыш» состоится 24 марта т.г. в МБОУ «Гимназия № 12 с татарским языком обучения им.Ф.Г.Аитовой» (г.Казань, ул.Декабристов, дом 89А).

- Секция номинации «Журналистика. Кызыл тышлы дәфтәрдән» состоится      30 марта т.г. в Государственном Совете Республики Татарстан (г.Казань, пл. Свободы, дом 1).

- Секция номинации школьных библиотекарей «Утырып уйлар уйладым» состоится 24 марта т.г. в МБОУ «Гимназия № 12 с татарским языком обучения им.Ф.Г.Аитовой» (г.Казань, ул.Декабристов, дом 89А). Для работы в этой секции  приглашаются все заявленные участники (список прилагается).

Регистрация участников секций по месту проведения: 8.30 – 9.00.

Начало работы секций: 9.00

Торжественная церемония награждения победителей номинаций состоится в день работы секций  по месту их проведения.

Сертификаты участникам отправляются в электронной форме по электронным адресам участников, указанным в заявлениях.

Контактные телефоны: 8-9030624954, 8-9625568792.

Электронный адрес: kzlar_ile@mail.ru/

Командировочные расходы производятся за счет направляющей стороны.