Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №12 с татарским языком обучения имени Ф. Г. Аитовой» Московского района г. Казани

Адрес: 420034 г. Казань, ул. Декабристов, д. 89А
Телефон: +7(843)-562-20-39;+7(843)-562-25-43
E-Mail: G12tat.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия №12 имени Ф.Г. Аитовой"
Руководитель: Нагимова Зуммарат Шамиловна

Новости гимназии

Татар кызы - 2022

Опубликовано: 26.10.2022

Бүген, 26 октябрь көнне Мәскәү районы мәктәптән тыш эшләр үзәгендә "Татар кызы, Татар егете - 2022" бәйгесенең район этабы узды. Кызларыбыз, егетләребез 4 юнәлештә үзләренең осталыкларын күрсәттеләр. Уңышлы гына чыгыш ясадылар.

Гимназиябезнең данын яклап, чын Татар кызын үз үрнәгендә укучыбыз Сөмбел Фатыйхова күрсәтте. "Әкият" мода театры белән үзе турында сөйләве бик отышлы киеп чыкты. Сәйләм теле аша матурлык тудыра алу, Сөмбеле башкалардан аерып торды. Күңелләргә үтеп кереп, тамашачы мәхәббәтен яулагандыр дип уйлыйбыз. Ә вак бәлеш турында сөйләгәндә, Сөмбел чын хуҗабикә иде. Зур җиңүең белән котлыйбыз, Сөмбел! Уңышлар сиңа!

________________________________________

26 октября в Центре внешкольной работы состоялся районный этап городских конкурсов "Добрый Молодец и Красна Девица", "Татар Кызы, Татар Егете". Участникам конкурса предстояла непростая задача, ведь жюри оценивало их по 4 номинациям:

- визитная карточка

- творческий тур

- красноречие

- национальное блюдо

Ученица нашей гимназии Сюмбель Фатыйхова заняла 2 место. Пусть это будет началом новых побед! Удачи, Сюмбель!