Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №12 с татарским языком обучения имени Ф. Г. Аитовой» Московского района г. Казани

Решаем вместе

Адрес: 420034 г. Казань, ул. Декабристов, д. 89А
Телефон: +7(843)-562-20-39;+7(843)-562-25-43
E-Mail: G12tat.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия №12 имени Ф.Г. Аитовой"
Руководитель: Нагимова Зуммарат Шамиловна
Год основания учреждения: 1993

Новости гимназии

Бию Фестивале узды!

Опубликовано: 29.04.2022

29 апрель - Халыкара Бию көне. Шул уңайдан гимназиядә "Энҗекәй" бию ансамбленең йомгаклау концерты узды! Әлеге Фестиваль тәҗрибәле хореограф, Татарстанның атказанган сәнгать эшлеклесе, "Энҗекәй" бию ансамбленең алыштыргысыз җитәкчесе Биктаһиров Илдус Исмәгыйль улы идеясе белән икенче тапкыр оештырыла. Чарада ансамбльнең иң популяр 20 биюе тәкъдим ителде. "Бию - ул ТОРМЫШ" шигаре астында узган Фестиваль сәнгать сөюче тамашачыларыбыз күңелендә әле бик озак сакланыр! Бию бәйрәме белән!