Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №12 с татарским языком обучения имени Ф. Г. Аитовой» Московского района г. Казани

Решаем вместе

Адрес: 420034 г. Казань, ул. Декабристов, д. 89А
Телефон: +7(843)-562-20-39;+7(843)-562-25-43
E-Mail: G12tat.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия №12 имени Ф.Г. Аитовой"
Руководитель: Нагимова Зуммарат Шамиловна
Год основания учреждения: 1993

Новости гимназии

Туфан мәктәбендә - Разил Вәлиев!

Опубликовано: 21.12.2021

21 декабрьдә гимназиябезнең 5, 7 сыйныф укучылары "Әдәби эскәмия" проекты кунагы - Татарстанның халык шагыйре, күпкырлы талант иясе Разил Исмәгыйль улы Вәлиев белән очрашты! Кичәдә шагыйрьнең күңелгә якын шигырьләре, З. Хәбибуллин исемендәге 7 нче музыка мәктәбе педагогы Айгөл Сәйфуллина башкаруында  "Сөембикә" җыры яңгырады, "Ачык микрофон" сәхифәсендә укучылар Разил абыйга кызыклы сораулар яудырды. "Әдәби эскәмия"дән соң, Туфан Миңнуллинның "Хәтер залы"нда гимназиянең өр-яңа "ТУФАН МӘКТӘБЕ" тапшыруына нигез салынды! Аның беренче кунагы - Туфан аганың якын дусты, "Туфан мәктәбе"н узган шәхес Разил Вәлиев булды. Бик тиздән әлеге тапшыру гимназиябезнең Инстаграм аккаунтында урын алачак. Безнең дулкында булыгыз!