Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №12 с татарским языком обучения имени Ф. Г. Аитовой» Московского района г. Казани

Адрес: 420034 г. Казань, ул. Декабристов, д. 89А
Телефон: +7(843)-562-20-39;+7(843)-562-25-43
E-Mail: G12tat.kzn@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия №12 имени Ф.Г. Аитовой"
Руководитель: Нагимова Зуммарат Шамиловна

Новости гимназии

Гимназия көненә багышланган декадага старт бирелде!

Опубликовано: 29.11.2021

29 ноябрь:  тантаналы линейка, Гимназия ункөнлегенә старт бирү;

30 ноябрь: Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елын йомгаклау чарасы;

1 декабрь: 11 нче сыйныф укучыларының илкүләм сочинение язу көне;

2 декабрь: Гимназиядә "Җәлил укулары" халыкара әдәби бәйгесенең зона этабын уздыру;

3 декабрь: Беренче сыйныф укучыларын гимназистлыкка багышлау бәйрәме; гимназия музейларына сәяхәт;

6 декабрь: "Хәят" театр студиясенең "Беренче театр" спектаклен тамаша кылу (7-11 сыйныфлар);

7 декабрь: ЙолаФест кысаларында  "Кызлы йорт - нурлы йорт" җырлы-биюле аулак өй кичәсе;

8 декабрь: Тантаналы линейкада Гимназия көне декадасын йомгаклау; җиңүчеләрне бүләкләү.

29 ноября дан старт декаде, посвященной Дню Гимназии! Нас ожидают увлекательные мероприятия!