С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Адрес: 423700, Российская Федерация, Республика Татарстан, город Мензелинск, улица Карла Маркса, дом 44
Телефон: +7(855)-553-50-10;+7(855)-553-50-13;+7(855)-553-50-38

Татар халык ашларын өйрәнәбез

Опубликовано: 28.11.2018

27 нченоябрь   көнне   2 нче  курс студенты  Айзилә Сальманова    Минзәлә шәһәре гимназиясендә   узган “Ак калфак” утырышында катнашты.  “Ак калфак”лылар  татар халык  ашлары белән  танышуны  дәвам  итеп,  урама, кош теле  пешерергә өйрәнделәр.  С.Өметбаев  исемендәге  татар  дәүләт  драма   театры  артисткасы,  “Ак калфак”ның  актив  вәкиле  Рәзилә  Муллина   урама  ясау серләре белән  бик теләп уртаклашты.