С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Тат.Челнинская основная общеобразовательная школа" Менделеевского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423641, Республика Татарстан, Менделеевский район, село Татарские Челны, улица Школьная, дом 16
Телефон: +7(855)-493-62-43
E-Mail: Stch.Men@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Тат.Челнинская ООШ"
Руководитель: Сандакова Татьяна Васильевна

Новости МБОУ "Тат.Челнинская ООШ"

Масленица / Майлы чәчәк

Опубликовано: 17.03.2024

Масленица кышны озатуны һәм табигатьне яңартуны символлаштырган иң хөрмәтле рус бәйрәмнәренең берсе. Масленица атнасында һәр көннең үз исеме һәм ритуаллары бар. Кышны озату-елның иң күңелле һәм көтеп алынган бәйрәмнәренең берсе, анда кешеләр күңел ачалар, кунакка йөриләр, бәйрәмнәр оештыралар һәм блиннар ашыйлар.
17 мартта Татар Чаллы авылында кыш белән хушлашуга багышланган традицион йөрешләр узды. Бәйрәм күңелле һәм күңелсез үтте. Бәйрәм кунакларын һәм халкын бай программа көтә иде мәдәният хезмәткәрләре һәм татар.Чаллы урта гомуми белем бирү мәктәбе. Театрлаштырылган уен тамашасы күрсәтелде Хәерле иртә, Кыш әни, сәлам, Кызыл яз!». Әкият геройлары авылның барлык халкын конкурс — уен программасында катнашырга чакыралар. Тавышлы, дәртле халык җырлары һәм өстәмәләре тамашачыларны шатландырды.Бәйрәм камыр ризыклары белән тәмамланды.