Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение "Тат.Челнинская основная общеобразовательная школа" Менделеевского муниципального района Республики Татарстан

Адрес: 423641, Республика Татарстан, Менделеевский район, село Татарские Челны, улица Школьная, дом 16
Телефон: +7(855)-493-62-43
E-Mail: Stch.Men@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Тат.Челнинская ООШ"
Руководитель: Сандакова Татьяна Васильевна

Новости МБОУ "Тат.Челнинская ООШ"

Акция "Окна ПОБЕДЫ" / "Җиңү тәрәзәсе" акциясе

Опубликовано: 03.05.2023

Җиңү! миллионлаган кеше бу сүзне күпме көткән! Җиңү! аны күпме көтмәделәр! 1945 елның маенда күптән көтелгән Җиңү!

Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 78 еллыгы алдыннан МБОУ Тат.Чаллы урта гомуми белем бирү мәктәбе ел саен үткәрелә торган» Җиңү тәрәзәләре «Бөтенроссия акциясендә катнашты. "Җиңү тәрәзәләре" - кешеләрне безнең өчен бөек көнгә якынайта торган искиткеч акция. Аның максаты-Россиядә иң мөһим бәйрәмнәрнең берсе атмосферасын булдыру, яшь буынга традицияләрне тапшыру, Бөек Ватан сугышы геройларына рәхмәт белдерү, киткән ветераннар турында истәлеккә хөрмәт күрсәтү.

28-29 апрельдә безнең мәктәп укучылары педагоглар белән берлектә тәрәзәләрне Бөек Җиңү символлары – Георгий тасмалары, кызыл йолдызлар белән бизәделәр, кәгазьдән трафаретлар кисеп алдылар, төсле аппликацияләр ясадылар, һәркайсы үз фантазиясен күрсәтте.

Акциядә катнашуыбыз белән Без Бөек Ватан сугышы геройларының батырлыгы һәм батырлыгы истәлегенә хөрмәт күрсәтәбез.

Шулай итеп без бүләк бирүчеләргә рәхмәтебезне белдерәбез