муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад комбинированного вида №12 "Крепыш" Менделеевского муниципального района РТ

Адрес: Республика Татарстан, Менделеевский район, г. Менделеевск, ул.Габдуллы Тукая, д.9
Телефон: +7(855)-492-08-07
E-Mail: DsadKr.Men@tatar.ru
Руководитель: Газизова Татьяна Вениаминовна

Этот день мы не забудем никогда!/ Бу көнне без беркайчан да онытмаячакбыз!

Опубликовано: 08.05.2024

На празднике присутствовала почетный гость- ребёнок войны Камалова Ильхамия Каримовна. На войне погибли два ее старших брата. В программу мероприятия вошли песни, танцы, стихи о войне. Все присутствующие почтили память погибших героев войны - минутой молчания.  Плавно, торжественная часть нашего мероприятия перешла на улицу. Наши воспитанники и их родители, несмотря на дождливую погоду, присоединились к Всероссийской акции «Бессмертный полк». Колонна воспитанников, родителей и сотрудников прошла вокруг детского сада с портретами своих родных - героев, участвовавших в Великой Отечественной войне. А кульминацией нашего мероприятия стала высадка сосны  на аллее выпускников. Посаженное дерево станет символом памяти и благодарности защитникам Родины от мирных жителей./

Һәр кешегә иң якты һәм кадерле булган бәйрәм-Җиңү көне якынлаша. Җиңү Көненең 79 еллыгын бәйрәм итү алдыннан безнең балалар бакчасында "Бу көнне без беркайчан да онытмаячакбыз!" музыкаль-әдәби кичә узды. Бу искиткеч, эмоциональ тулы кичәдә балалар, ата-аналар һәм «Колокольчики»өлкән логопедия төркеме тәрбиячеләре катнашты... Бәйрәмдә хөрмәтле кунак-сугыш баласы Камалова Илһамия Кәрим кызы катнашты. Сугышта аның ике абыйсы һәлак була. Чара программасына сугыш турында җырлар, биюләр, шигырьләр керде. Барлык катнашучылар һәлак булган сугыш геройларын бер минут тынлык белән искә алдылар. Әкрен генә безнең чараның тантаналы өлеше урамга чыкты. Безнең тәрбияләнүчеләр һәм аларның әти-әниләре, яңгырлы һава торышына карамастан, «Үлемсез полк»бөтенроссия акциясенә кушылдылар. Тәрбияләнүчеләр, ата - аналар һәм хезмәткәрләр колоннасы балалар бакчасы тирәсендә Бөек Ватан сугышында катнашкан туган геройларының портретлары белән узды. Ә безнең чараның кульминациясе булып чыгарылыш сыйныф укучылары аллеясына карагай утырту булды. Утыртылган агач Ватанны тыныч халыктан саклаучыларга истәлек һәм рәхмәт символы булачак.