муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад комбинированного вида №12 "Крепыш" Менделеевского муниципального района РТ

Адрес: Республика Татарстан, Менделеевский район, г. Менделеевск, ул.Габдуллы Тукая, д.9
Телефон: +7(855)-492-08-07
E-Mail: DsadKr.Men@tatar.ru
Руководитель: Газизова Татьяна Вениаминовна

Работа над постановкой сказки «Репка на новый лад»/ «Заманча шалкан» әкиятен кую өстендә эш

Опубликовано: 10.11.2023

Воспитанники театральной студии «Юные актёры» с большим удовольствием работают над постановкой музыкального спектакля «Репка на новый лад». Участвуя в театрализованных играх, дети знакомятся с окружающим миром через образы, краски, звуки. Работая над персонажем, малыши подражают его мимике, жестам, голосу. Активизируется словарь дошкольника, звуковая культура речи./

12нче «Крепыш» балалар бакчасында РФ Президент грантлары фонды һәм «Балаларга инновацияләр» проектлары калейдоскобы ярдәме белән «Театрда уйныйбыз - сөйләм үстерәбез» проектын гамәлгә ашыру дәвам итә. Проект җитәкчесе Корбанова А.Х. педагог Струкова А.Р. белән бергә балаларның коммуникатив күнекмәләрен, сөйләменең аңлаешлылыгын үстерү, күзаллауны, фантазияне үстерү, үз хисләрен белдерү осталыгы өстендә эшләвен дәвам итә.

«Яшь актерлар» театр студиясе тәрбияләнүчеләре «Заманча шалкан» музыкаль спектаклен кую өстендә зур рәхәтлек белән эшлиләр. Театральләштерелгән уеннарда катнашып, балалар тирә-юнь дөньясы белән образлар, буяулар, тавышлар аша танышалар. Персонаж өстендә эшләгәндә, балалар аның мимикасына, ишарәләренә, тавышына охшарга тырышалар. Балаларның сүзлеге, сөйләмнең тавыш культурасы активлаша.