муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад комбинированного вида №12 "Крепыш" Менделеевского муниципального района РТ

Адрес: Республика Татарстан, Менделеевский район, г. Менделеевск, ул.Габдуллы Тукая, д.9
Телефон: +7(855)-492-08-07
E-Mail: DsadKr.Men@tatar.ru
Руководитель: Газизова Татьяна Вениаминовна

По страницам  сказок Абдуллы Алиша/Абдулла Алиш әкиятләре буенча

Опубликовано: 29.09.2022

В гости к воспитанникам пришли сказочные персонажи: Куян-кыз (Костылева Эвелина), Биккуркак (Долгов Илья), Бикбатыр (Мухаметов Адель), Пчёлка Нечкэбиль (Галанина Юлианна), Оса (Чернова Вероника). А главными героями мероприятия были Агалтинова Амина (девочка) и воспитатель Алсу Саетзяновна (Шук бабай). Воспитанники старшей группы Струков Альмир, Мухаматгалеев Раян, Кайбешова Азалия подготовили инсценировку «Чукмар и Тукмар» на татарском языке.
В конце мероприятия были подведены итоги конкурса рисунков «Путешествие по сказкам Алиша». Все победители и участники конкурса были награждены дипломами. Подготовила и провела мероприятие воспитатель по обучению детей татарскому языку Курбанова Айгуль Халимовна/ Благодарим всех, кто принял участие и помогал в организации развлечения./

Татарстан Республикасы территориясендә яшәүче халыкларның телләрен, гореф-гадәтләрен, мәдәниятләрен саклауга һәм үстерүгә юнәлдерелгән "Бердәм гаиләдә" грантын гамәлгә ашыру кысаларында мәктәпкә әзерлек төркемнәрендә тәрбияләнүчеләр өчен «Абдулла Алиш әкиятләре буенча»күңел ачу оештырылды. Чара бик кызыклы узды! Балалар янына кунакка әкияти персонажлар: Куян-кыз (Костылева Эвелина), Биккуркак (Долгов Илья), Бикбатыр (Мөхәммәтов Адель), Нечкәбил (Галанина Юлианна), Оса (Чернова Вероника) килгән иде. Ә чараның төп геройлары-Агалтинова Әминә (кыз) һәм тәрбияче Алсу Сәетҗан кызы (Шук бабай). Өлкән төркемендә тәрбияләнүчеләр Струков Әлмир, Мөхәммәтгалиев Раян, Кайбешова Азалия татар телендә «Чукмар һәм Тукмар» сәхнәләштерүен әзерләгәннәр. Чара ахырында «Алиш әкиятләренә сәяхәт» рәсемнәр конкурсына йомгак ясалды. Конкурста барлык җиңүчеләргә һәм катнашучыларга дипломнар тапшырылды. Күңел ачуны оештыруда катнашкан һәм ярдәм иткән һәркемгә рәхмәт белдерәбез.