муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад комбинированного вида №12 "Крепыш" Менделеевского муниципального района РТ

Адрес: Республика Татарстан, Менделеевский район, г. Менделеевск, ул.Габдуллы Тукая, д.9
Телефон: +7(855)-492-08-07
E-Mail: DsadKr.Men@tatar.ru
Руководитель: Газизова Татьяна Вениаминовна

День Республики Татарстан/ Татарстан Республикасы Көне

Опубликовано: 30.08.2022

С детьми старших и подготовительных групп было проведено развлечение "Мой Татарстан, ты лучше всех!". Дети с удовольствием приняли участие в торжественном мероприятии, сыграли в любимые игры: " Тюбетейка", " Найди свой цвет", "Собери флаг Татарстана", также просмотрели презентацию о Татарстане./

30нчы август-Татарстан Республикасы көне! Республикабызда яшәүчеләр, нинди милләттән булуларына карамастан, бу көнне билгеләп үтәләр, урамда йөриләр, төрле чараларда катнашалар. Безнең балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр Республика көненә кушылды. Өлкән һәм мәктәпкә әзерлек төркемнәре балалары белән "Минем Татарстан, син барысыннан да яхшырак!» күңел ачу үткәрелде. Балалар тантаналы чарада бик теләп катнаштылар, яраткан уеннарын уйнадылар: "Түбәтәй", "Үз төсеңне табыгыз", "Татарстан флагын җыегыз", шулай ук Татарстан турында презентация карадылар.