муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад комбинированного вида №12 "Крепыш" Менделеевского муниципального района РТ

Адрес: Республика Татарстан, Менделеевский район, г. Менделеевск, ул.Габдуллы Тукая, д.9
Телефон: +7(855)-492-08-07
E-Mail: DsadKr.Men@tatar.ru
Руководитель: Газизова Татьяна Вениаминовна

Тематический день: "Ой, меня ужалила пчела!"/Тематик көн: “Ай, мине бал корты чакты!"

Опубликовано: 22.07.2022

Дети узнали, как соблюдать осторожность и осмотрительность в природе, оказывать первую помощь при укусе насекомых.

"Кояшкай" төркемендә "Имин җәй" атналыгы кысаларында "Ай, мине бал корты чакты" дигән тематик көн үтте. Балалар табигатьтә очрый торган тормыш һәм сәламәтлек өчен куркыныч бөҗәкләр турында белемнәрен ныгыттылар. Балалар табигатьтә сак булырга һәм зирәк булырга, бөҗәкләр тешләгәндә беренче ярдәм күрсәтергә өйрәнделәр.