муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад комбинированного вида №12 "Крепыш" Менделеевского муниципального района РТ

Адрес: Республика Татарстан, Менделеевский район, г. Менделеевск, ул.Габдуллы Тукая, д.9
Телефон: +7(855)-492-08-07
E-Mail: DsadKr.Men@tatar.ru
Руководитель: Газизова Татьяна Вениаминовна

День памяти Д.И. Менделеева/ Д. И. Менделеевны искә алу көне

Опубликовано: 08.02.2022

Для детей организовали увлекательные опыты.  Педагоги дали возможность детям побыть юными учёными и получить ответы на интересующие их вопросы: «Почему?», «Зачем?», «Что будет, если…» Такие мероприятия способствуют расширению кругозора детей, побуждают их любознательность, стремление узнать что-то новое, способствуют формированию патриотических чувств. /

8 февраль көнне бөек рус галиме Д.И. Менделеевның туган көнендә 12 «Крепыш» балалар бакчасы тәрбиячеләре Филиппова Л. Г., Евдокимова Л. в. балаларны бөек галим-химик тормышының кызыклы фактлары белән таныштырдылар. Балалар шулай ук шәһәрнең ни өчен галим хөрмәтенә ни өчен аталуын белделәр. Шулай ук балалар өчен кызыклы тәҗрибәләр оештырылды. Тәрбиячеләр балаларга яшь галимнәр булып карарга һәм аларны кызыксындырган сорауларга җаваплар алу мөмкинлеге бирделәр: «Ни өчен?», "Нигә?” һ.б. Мондый чаралар балаларның күзаллауларын киңәйтүгә, аларның кызыксынучанлыгын, яңалыкларны белергә омтылуларына этәрә, патриотик хисләр формалаштыруга ярдәм итә.