муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад комбинированного вида №12 "Крепыш" Менделеевского муниципального района РТ

Адрес: Республика Татарстан, Менделеевский район, г. Менделеевск, ул.Габдуллы Тукая, д.9
Телефон: +7(855)-492-08-07
E-Mail: DsadKr.Men@tatar.ru
Руководитель: Газизова Татьяна Вениаминовна

Зимние малые Олимпийские игры / кышкы кече Олимпия уеннары

Опубликовано: 04.02.2022

Дошколята соревновались в санном виде спорта, биатлоне, кёрлинге, участвовали в лыжной эстафете. Участники с большим азартом преодолевали все препятствия, помогали друг другу, переживали и радовались друг за друга. По итогам соревнований 1 место заняла команда «Солнышко», 2 место – команда «Почемучки». /

Менделеевск районында 2022 ел Спорт елы буларак 4 февраль көнне безнең балалар бакчасында кышкы кече Олимпия уеннары булып узды. Ярышларны тәрбиячеләр Евдокимова Л.В. һәм Струкова А. Р. оештырдылар һәм үткәрделәр. Катнашучылар зур теләк белән барлык каршылыкларны җиңеп чыктылар, бер-берсенә ярдәм иттеләр, шатландылар. Ярыш нәтиҗәләре буенча 1 урынны «Солнышко» командасы, 2 урынны «Почемучки»командасы алды.