муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад комбинированного вида №12 "Крепыш" Менделеевского муниципального района РТ

Адрес: Республика Татарстан, Менделеевский район, г. Менделеевск, ул.Габдуллы Тукая, д.9
Телефон: +7(855)-492-08-07
E-Mail: DsadKr.Men@tatar.ru
Руководитель: Газизова Татьяна Вениаминовна

Новогодние приключения/ Яңа ел маҗаралары

Опубликовано: 28.12.2021

Злые герои подобрели, а добрые стали вдруг чудить, творить гадкие поступки. Конечно же, на помощь героям пришли дети и помогли исправить ситуацию. Дед Мороз (Сидорова А.П.) и Снегурочка (Кузнецова Е.В.) не оставили детей без веселья, игр и подарков/

Зурлар төркемнәрендә «Яңа ел маҗаралары» исемле чаралар үткәрелде. Күңел ачуның «кызган чагында» балаларга Кар патшасы (Митрошина Э.М.) килде. Әкият геройлары: Красная Шапочка (Николенко Д.Р.), Буратино (Гильванова А. С.), Соры Бүре (Әхмәтгәрәева А. Ш.), Төлке (Красильникова А. Ю.), Убырлы Карчык (Трофимова Ю. М.) аның ихтыяры белән танымаслык булып үзгәргән. Явыз геройлар эйбәтләнгән, ә начарлары яхшы гамәлләр кыла башлаган. Әлбәттә, геройларга ярдәмгә балалар килде һәм хәлне төзәтергә булыштылар. Кыш Бабай (Сидорова А. П.) һәм Кар кызы (Кузнецова Е. В.) балаларны күңелле уеннарсыз һәм бүләкләрсез калдырмадылар.