муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад комбинированного вида №12 "Крепыш" Менделеевского муниципального района РТ

Адрес: Республика Татарстан, Менделеевский район, г. Менделеевск, ул.Габдуллы Тукая, д.9
Телефон: +7(855)-492-08-07
E-Mail: DsadKr.Men@tatar.ru
Руководитель: Газизова Татьяна Вениаминовна

Учебная тренировка по эвакуации детей при условном пожаре/шартлы янгын вакытында балаларны эвакуацияләү буенча өйрәнү күнегүләре

Опубликовано: 23.09.2021

По легенде условный пожар возник в методическом кабинете. В ходе практической тренировки инспектор ОДН и ПР по Менделеевскому муниципальному району УНД и ПР ГУ МЧС России по РТ Дамир Анварович Галиуллин контролировал точность проведения эвакуации, правильность действий руководителя тренировки, членов добровольной пожарной дружины и сотрудников детского сада.  Тренировка прошла успешно: команда работала слаженно, условный пожар был потушен, дети эвакуированы./

23 сентябрь көнне 12 нче номерлы «Крепыш» балалар бакчасында шартлы янгын вакытында балаларны эвакуацияләү буенча уку-укыту күнегүләре узды. Тренировкада балалар, педагоглар һәм балалар бакчасының башка хезмәткәрләре катнашты. Риваять буенча шартлы янгын методик кабинетта чыккан. Гамәли күнекмә барышында Менделеевск муниципаль районы буенча ОДН инспекторы Дамир Әнвәр улы Галиуллин эвакуация үткәрүнең төгәллеген, күнекмә җитәкчесе, ирекле янгын дружинасы әгъзаларының һәм балалар бакчасы хезмәткәрләренең эш-гамәлләрен тикшереп торды. Тренировка уңышлы узды: команда бердәм эшләде, шартлы янгын сүндерелде, балалар эвакуацияләнде.