муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад комбинированного вида №12 "Крепыш" Менделеевского муниципального района РТ

Адрес: Республика Татарстан, Менделеевский район, г. Менделеевск, ул.Габдуллы Тукая, д.9
Телефон: +7(855)-492-08-07
E-Mail: DsadKr.Men@tatar.ru
Руководитель: Газизова Татьяна Вениаминовна

Квест-игра: «Детям знать положено правила дорожные!»/ квест-уен:«Балаларга юл кагыйдәләрен белергә тиеш!»

Опубликовано: 22.09.2021

Цель мероприятия: закрепление знаний правил дорожного движения и формирование основ безопасного поведения на дороге. Посетила данное мероприятие Начальник отделения в Менделеевском районе ООП ТУ в г. Наб.Челны ГБУ «Безопасность дорожного движения» Халикулова Малика Ибрагимовна.

В завершение игры она поблагодарила детей и педагога за интересное мероприятие и напомнила детям о необходимости соблюдения правил дорожного движения и важности ношения световозврщающих элементов в тёмное время суток. Малика Ибрагимовна также подарила детям световозвращающие значки/

12 нче «Крепыш» балалар бакчасының «Почемучки» өлкән төркемендә «Балаларга юл кагыйдәләрен белергә тиеш!»квест-уен оештырылды.  Куркынычсызлык айлыгы кысаларында тәрбияче Евдокимова Людмила Васильевна аны оештырды һәм үткәрде.

Чараның максаты: юл хәрәкәте кагыйдәләрен белүне ныгыту һәм юлда куркынычсызлык кагыйдәләрен формалаштыру. Әлеге чарада «Юл хәрәкәте иминлеге» ДБУнең Яр Чаллы шәһәрендәге тоту бүлегенең Менделеевск районындагы бүлек башлыгы Халикулова Мәликә Ибраһим кызы да булды.

Уен ахырында ул балаларга һәм педагогка кызыклы чара өчен рәхмәт белдерде һәм балаларга юл хәрәкәте кагыйдәләрен үтәү кирәклеге һәм тәүлекнең караңгы вакытында яктылык кайтаручы элементларны йөртүнең мөһимлеге турында искә төшерде. Мәликә Ибраһим кызы шулай ук балаларга яктылык кайтаручы значоклар бүләк итте.