муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад комбинированного вида №12 "Крепыш" Менделеевского муниципального района РТ

Адрес: Республика Татарстан, Менделеевский район, г. Менделеевск, ул.Габдуллы Тукая, д.9
Телефон: +7(855)-492-08-07
E-Mail: DsadKr.Men@tatar.ru
Руководитель: Газизова Татьяна Вениаминовна

Моя Родина – Россия/ Минем Ватаным-Россия

Опубликовано: 11.06.2021

В заключительный день недели музыкальный руководитель Антонова Анастасия Николаевна организовала и провела для воспитанников старшей группы №8 «Солнышко» (воспитатель Гильванова А.С.) познавательный досуг: «Моя Родина – Россия». Ребята расширили свои знания о России, узнали много интересных фактов, просмотрели обучающий мультфильм «День России», закрепили свои знания в викторине по просмотренному фильму.

Для воспитанников разновозрастной группы «Капельки» (воспитатель Махмутова О.Ю.) были организованы подвижные игры народов Поволжья. /

12-нче номерлы балалар бакчасында агымдагы атна Россия көненә багышланган иде. Педагоглар бу бәйрәмгә багышланган чаралар үткәрделәр: Россия символлары турында әңгәмә, ил әләмен рәсемләү, балалар белән «Минем йортым – минем илем» дигән әңгәмә, әлеге тематика буенча дидактик уеннар оештыру һ. б.

Атнаның соңгы көнендә музыка җитәкчесе Антонова Анастасия Николаевна 8 нче номерлы «Солнышко» зурлар төркеме тәрбияләнүчеләре өчен (тәрбияче Гильванова А.С.) «Минем Туган илем – Россия» дигән танып-белү ялы үткәрде. Балалар Россия турында белемнәрен киңәйттеләр, бик күп кызыклы фактлар белделәр, «Россия көне» исемле белем бирү мультфильмын карадылар, каралган фильм буенча викторинада үз белемнәрен ныгыттылар.

«Капельки» төрле яшьтәге төркем тәрбияләнүчеләре өчен (тәрбияче Мәхмүтова о.Ю.) Идел буе халыкларының хәрәкәтчән уеннары оештырылды.