муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад комбинированного вида №12 "Крепыш" Менделеевского муниципального района РТ

Адрес: Республика Татарстан, Менделеевский район, г. Менделеевск, ул.Габдуллы Тукая, д.9
Телефон: +7(855)-492-08-07
E-Mail: DsadKr.Men@tatar.ru
Руководитель: Газизова Татьяна Вениаминовна

Воспитанники старшей группы «Солнышко» - желанные гости в татарской библиотеке/ «Солнышко» өлкән төркеме тәрбияләнүчеләре - татар китапханәсендә көтеп алынган кунаклар.

Опубликовано: 30.04.2021

Малыши с большим желанием участвовали в беседе, активно отгадывали загадки, с интересом просмотрели мультфильм. В завершение встречи дошколята прочитали стихотворения, посвященные Дню Победы./

«Солнышко» өлкән төркеме тәрбияләнүчеләре - татар китапханәсендә көтеп алынган кунаклар. 30 апрельдә алар үзләренең укытучылары Гильванова Алсу Сәетҗан кызы һәм Митрошина Эльвира Михайловна белән чираттагы экскурсиядә булдылар. Очрашуның темасы - "Җиңү көне". Китапханә мөдире Хафизова Гөлназ Рафкил кызы мәктәпкәчә яшьтәге балаларга Бөек Ватан сугышында солдатларыбызның батырлыгы турында сөйләде, алар игътибарына «коңгызның оекбаш йөрүе» дигән мультфильм тәкъдим итте. Балалар зур теләк белән әңгәмәдә катнаштылар, табышмакларга актив җавап бирделәр, мультфильм карадылар. Очрашу ахырында балалар Җиңү көненә багышланган шигырьләр укыдылар.