муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад комбинированного вида №12 "Крепыш" Менделеевского муниципального района РТ

Адрес: Республика Татарстан, Менделеевский район, г. Менделеевск, ул.Габдуллы Тукая, д.9
Телефон: +7(855)-492-08-07
E-Mail: DsadKr.Men@tatar.ru
Руководитель: Газизова Татьяна Вениаминовна

День здоровья в "Крепыше"/«Крепышта сәламәтлек көне»

Опубликовано: 07.04.2021

В течение дня педагоги провели также беседы с детьми о здоровье, здоровом питании, а для родителей была подготовлена наглядная информация по теме дня. О важном месте профилактики заболеваний, физической активности и здорового образа жизни в этот день говорили педагоги, организовывая для детей увлекательные подвижные игры, квесты и спортивные соревнования.

Здоровье человека в первую очередь зависит от него самого. Своевременная профилактика, здоровый образ жизни, ответственное отношение к себе и окружающим, выбор товаров и услуг, не наносящих вреда здоровью и окружающей среде, всё это — необходимые условия сохранения здоровья и долголетия, предотвращения заболеваний./

7 апрель көнне балалар бакчасында Сәламәтлек көне үтте. Иртә Бөтенроссия сәламәтлек эстафетасы кысаларында «Иртәнге подзарядка» флешмобыннан башланды.

Көн дәвамында педагоглар балалар белән сәламәтлек, сәламәт туклану турында әңгәмәләр үткәрделәр, ә ата-аналар өчен көн темасы буенча күрсәтмә мәгълүмат әзерләнде. Бу көнне авыруларны профилактикалауның, физик активлыкның һәм сәламәт яшәү рәвешенең мөһим урыны турында педагоглар, балалар өчен мавыктыргыч хәрәкәтчән уеннар, квестлар һәм спорт ярышлары оештырганда сөйләштеләр.

Кешенең сәламәтлеге, беренче чиратта, үзеннән тора. Вакытында профилактика, сәламәт яшәү рәвеше, үзенә һәм тирә-юньгә җаваплы караш, сәламәтлеккә һәм әйләнә — тирә мохиткә зыян китерми торган товарлар һәм хезмәтләр сайлау, болар барысы да-сәламәтлек һәм озын гомерне саклау, авыруларны булдырмау өчен кирәкле шартлар.