муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад комбинированного вида №12 "Крепыш" Менделеевского муниципального района РТ

Адрес: Республика Татарстан, Менделеевский район, г. Менделеевск, ул.Габдуллы Тукая, д.9
Телефон: +7(855)-492-08-07
E-Mail: DsadKr.Men@tatar.ru
Руководитель: Газизова Татьяна Вениаминовна

Празднование Дня мудрости / Зирәклек көне

Опубликовано: 01.10.2019

Не остались без внимания и работающие пенсионеры Ахунова Ф.Д., Хайруллина Ф.Х., Габдрахманов М.Т., Низамов М.М., Шестакова Л.Г. Ведущая праздника Махмутова Ольга Юрьевна первое слово предоставила руководителю ДОУ Газизовой Т.В. . Затем слово взяли молодые педагоги. Они подготовили для ветеранов веселую сценку «Малыши в детском саду», а в завершение подарили праздничные открытки, изготовленные воспитанниками детского сада. Поздравила сотрудников с праздником мудрости, передачи жизненного опыта и председатель профкома Ибатуллина Р.Р. От профсоюзной организации детского сада Рушания Рашитовна вручила ветеранам подарки.  Праздник получился теплым, душевным, искренним.  От имени ветеранов приветственным словом выступила Зинаида Захаровна Осянина. Она поблагодарила ставший для себя родным дружный коллектив «Крепыша» за внимательное отношение к старшему поколению,  и очень трогательно прочитала своё любимое стихотворение. Завершилось мероприятие праздничным чаепитием./

1нче октябрь көнне 12-нче номерлы балалар бакчасы коллективы Өлкәннәр көнен бәйрәм итү өчен ветераннарны ачык йөз белән каршы алды. Бәйрәмдә катнашучы ветераннар: Осянина З.З., Ефимова Н. Ф., Галиева Ф. Б., Балясова Т. Н. адресына бик күп җылы сүзләр әйтелде. Бүгенге бәйрәм көнендә хезмәт итүче өлкәннәребездә: Ахунова Ф .Д., Хәйруллина Ф. Х., Габдрахманов м. т., Низамов М. М., Шестакова Л.Г. читтә калмадылар. Бәйрәмне алып баручы Махмутова О.Ю. беренче котлау өчен мәктәпкәчә белем бирү оешмасының җитәкчесе Газизовага Т. В. сүз бирде. Аннан яшь педагоглар сүз алды. Алар ветераннар өчен «Балалар бакчасында нәниләр» дигән күңелле тамаша әзерләгәннәр, ә соңыннан балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр ясаган бәйрәм открыткалары бүләк иттеләр. Хезмәткәрләрне зирәклек, тормыш тәҗрибәсен тапшыру бәйрәме белән профком рәисе Ибатуллина Р. Р. котлады. Балалар бакчасының профсоюз оешмасы исеменнән Рушания Рәшит кызы ветераннарга бүләкләр тапшырды.  Бәйрәм бик җылы, күңелле, ихлас булды.  Ветераннар исеменнән Зинаида Захаровна Осянина сәламләү сүзе белән чыгыш ясады. Ул үзе өчен туганнарына әверелгән «Крепыш» дус коллективына олы буынга игътибарлы булулары өчен рәхмәт белдерде һәм яраткан шигырен бик дулкынландыргыч укыды. Чара бәйрәм табыны артында тәмамланды.