муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад комбинированного вида №12 "Крепыш" Менделеевского муниципального района РТ

Адрес: Республика Татарстан, Менделеевский район, г. Менделеевск, ул.Габдуллы Тукая, д.9
Телефон: +7(855)-492-08-07
E-Mail: DsadKr.Men@tatar.ru
Руководитель: Газизова Татьяна Вениаминовна

Лучшие педагоги работают в "Крепыше" / Иң яхшы педагоглар "Крепыш" та эшли

Опубликовано: 04.10.2019

4 октября  в ДК им. С.Гассара прошел праздничный концерт, посвященный Дню учителя. В торжественной обстановке было объявлено об  открытии Доски почета, где разместили фотографии десяти лучших педагогов района. Начальник МКУ «Управление образования И.Г. Тагиров вручил им именные сертификаты о признании их лучшими работниками в системе образования Менделеевского муниципального района. Такой чести были удостоены:  Газизова Татьяна Вениаминовна – лучший руководитель ДОО и воспитатель по обучению татарскому языку Курбанова Айгуль Халимовна – победитель Республиканского этапа Всероссийского конкурса «Воспитатель года – 2019» в номинации «Творческий педагог».

Свои поздравления учителям и ветеранам педагогического труда адресовали депутат Государственной Думы Российской Федерации Альфия Когогина, заместитель Главы района Лейсан Галеева. /

4нче октябрь көнне С.Гассара исемендәге мәдәният йортында укытучылар көненә багышланган бәйрәм концерты узды.Тантаналы шартларда Мактау тактасын ачу турында игълан ителде, анда районның иң яхшы ун педагогы фоторәсемнәрен урнаштырдылар. Мәгариф идарәсе башлыгы Таһиров И.Г. аларга Менделеев муниципаль районының мәгариф системасында иң яхшы хезмәткәрләр дип тану турында исемле сертификатлар тапшырды. Иң яхшы мәктәпкәчә белем бирү оешмасының җитәкчесе-Газизова Татьяна Вениамин кызы һәм һәм татар теле тәрбиячесе Корбанова Айгөл Хәлим кызы – «Ел тәрбиячесе-2019» Бөтенроссия конкурсының республика этабында "Иҗади педагог" номинациясендә җиңүче шундый хөрмәткә лаек булдылар. 2018-2019 ел нәтиҗәләре буенча шәһәрнең иң яхшы ун педагогыннан икесе «Крепыш» та эшли.

Россия Федерациясе Дәүләт Думасы депутаты Әлфия Когогина, район башлыгы урынбасары Ләйсән Галиева укытучылар һәм педагогик хезмәт ветераннарына котлау сүзләре җиткерделәр.