муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад комбинированного вида №12 "Крепыш" Менделеевского муниципального района РТ

Адрес: Республика Татарстан, Менделеевский район, г. Менделеевск, ул.Габдуллы Тукая, д.9
Телефон: +7(855)-492-08-07
E-Mail: DsadKr.Men@tatar.ru
Руководитель: Газизова Татьяна Вениаминовна

Интеллектуально-познавательная игра "Что? Где? Когда?"

Опубликовано: 30.08.2019

Цель данного мероприятия – систематизировать и обобщить знания детей о Республике Татарстан, формировать основы патриотического воспитания. Организовала и провела данное мероприятие воспитатель по обучению татарскому языку Курбанова Айгуль Халимовна. Против команды знатоков играли сотрудники детского сада «Крепыш». Они подготовили  для знатоков видеовопросы из различных областей: спорт, история, культура, музыкальные инструменты, национальная одежда, государственная символика, география и т.д

Знатоки после бурного обсуждения умело отвечали на все вопросы.  Особо отличились юные знатоки Амаль К., Родион Е., Максим Н., Артем Б. Блестяще справилась со своей задачей капитан команды Б.  Анастасия.  В подобных мероприятиях формируются личностные качества детей: чувство товарищества, ответственности, взаимовыручки, умение работать в коллективе.

Впереди новый учебный год. Педагогический коллектив детского сада постарается, чтобы он прошел насыщенно и интересно для воспитанников и их родителей!

Танып-белү-интеллектуаль уен «Нәрсә? Кайда? Кайчан?»

29нчы август көнне 12 нче балалар бакчасында «Кыңгырау» мәктәпкә әзерлек төркеме балалары өчен «Нәрсә?Кайда?Кайчан?» дигән интеллектуаль уен оештырылды. Бу чара Татарстан Республикасы көненә багышланган иде.

Әлеге чараның максаты-балаларның Татарстан Республикасы турында белемнәрен системалаштыру һәм гомумиләштерү, патриотик тәрбия нигезләрен формалаштыру.

Әлеге чараны татар теле укытучысы Корбанова Айгөл Хәлим кызы оештырды һәм үткәрде. Катнашучылар командасына каршы «Крепыш» балалар бакчасы хезмәткәрләре уйнады. Алар катнашучылар өчен төрле өлкәләрдән: спорт, тарих, мәдәният, музыка кораллары, милли кием-салым, дәүләт символикасы, география һ. б. видеосораулар әзерләгәннәр иде.

Балалар, фикер алышканнан соң, барлык сорауларга да оста җавап бирделәр.  Яшь уенчылар Амаль К., Е. Родион, Максим Н., Артем Б. аеруча аерылып тордылар.

Команданың капитаны Б.Анастасия үз бурычын бик яхшы үтәде. Мондый чараларда балаларның шәхси сыйфатлары формалаша: җаваплылык, ярдәмчеллек, коллективта эшли белү.

Алда яңа уку елы. Балалар бакчасының тәрбиячеләре балалар һәм аларның әти-әниләре өчен бик кызыклы үтсен өчен тырышачак!