муниципальное бюджетное дошкольное образовательное учреждение "Детский сад комбинированного вида №12 "Крепыш" Менделеевского муниципального района РТ

Адрес: Республика Татарстан, Менделеевский район, г. Менделеевск, ул.Габдуллы Тукая, д.9
Телефон: +7(855)-492-08-07
E-Mail: DsadKr.Men@tatar.ru
Руководитель: Газизова Татьяна Вениаминовна

Опубликовано: 01.06.2016

Ведущие праздника - музыкальный руководитель Яковлева Н.Г. и учитель-логопед Митрошина Э.М. предложили вниманию детей различные конкурсы. Малышей развлекали клоуны Клепа (Махмутова О.Ю.) и Ириска (Трофимова Ю.М.). К удовольствию малышей они часто путали задания, но дети всегда приходили им на помощь. Завершилось мероприятие шоу мыльных пузырей / 1 июнь көнне 12 номерлы балалар бакчасында традиция буенча “Халык – ара балаларны яклау көне” нә багышланган “Балачак планетасы” бәйрәме узды. Бәйрәмне алып баручылар музыка җитәкчесе Яковлева Н.Г һәм укытучы - логопед Митрошина Э.М. балалар өчен төрле конкурслар тәкъдим иттеләр. Бала – чагалар белән бергә клоун Клепа (Махмутова О.Ю.) һәм Ириска (Трофимова Ю.М) күңел ачтылар. Баларны кызыксындыру өчен алар биремнәрне бутадылар, ләкин балалар аларга һәрвакытта ярдәмгә килделәр. Әлеге чара сабын куыклары шоуы белән тәмамланды.