Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Гимназия №1 имени Ч.Т. Айтматова г. Кукмор" Кукморского муниципального района Республики Татарстан/ Татарстан Республикасы Кукмара муниципаль районы муниципаль бюджет гомуми белем бирү учреждениесе " Кукмара ш. Ч.Т.Айтматов исемендәге 1 нче гимназия"

Адрес: 422110, Республика Татарстан, Кукморский муниципальный район, г. Кукмор, ул. М. Джалиля, д. 35
Телефон: +7(843)-642-67-56;+7(843)-642-67-57
E-Mail: G1.kuk@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Гимназия №1"
Руководитель: Касимов Васил Габдрахманович
Год основания учреждения: 1932

Юбилей Хасана Туфана

Опубликовано: 09.12.2010

16нчы декабрь көнне Хәсән Туфанның тууына 110 ел тулу уңаеннан, гимназиянең 5 а сыйныфы укучылары «Сездә идем, мәңге сездә калам» дип исемләнгән әдәби-музыкаль кичә үткәрделәр. Чарада 6-8нче сыйныф укучылары катнашты. Кичә барышында укучылар Хәсән Туфанның шигырьләрен сөйләделәр, аның шигырьләренә язылган җырлар җырладылар, тамашачыларны шагыйрьнең тормыш һәм иҗат юлы белән таныштырдылар. Кичәне татар теле һәм әдәбияты укытучысы Нәҗипова Гөлназ Шамил кызы белән китапханәче Галиахметова Алсу Талгатовна әзерләде.

Кичә барышында укучылар Хәсән Туфанның тормыш һәм иҗат юлын чагылдырган бай эчтәлекле презентация, китап күргәзмәсе белән дә таныштылар.