Адрес: 423603, Республика Татарстан, город Елабуга, ул. Молодежная, 24/30
Короткое название: МБДОУ детский сад №25 "Родничок" комбинированного вида
Руководитель: Хуснутдинова Венера Мидехатовна
Год основания учреждения: 1986
У нас учатся: 244 воспитанника. Воспитанники, являющиеся иностранными гражданами - 0 детей
У нас учат: 27 педагогов; язык обучения русский

Праздник Осени / Көзге бәйрәм

Опубликовано: 23.10.2023

Борынгы заманда уңыш җыеп алганнан соң һәрвакыт көз килүен бәйрәм иткәннәр, һәм бу бәйрәмнәр чоры "осенины" дип аталган. Мәктәпкәчә учреждениеләрдә елның бу вакытында традицион рәвештә көзге бәйрәмнәр уза. Балалар бу бәйрәмнәрне бик яраталар һәм төрле спектакльләрдә һәм конкурсларда рәхәтләнеп катнашалар. 17-20 октябрьдә безнең балалар бакчасында да көзге бәйрәмнәр узды. Матур "Көз кызы" балаларга үзенең юмарт бүләкләре белән килде, беркемне дә игътибарсыз калдырмады, ә балалар аны кадерле кунак кебек каршы алдылар җырлар, биюләр, әкиятләр, уеннар белән!