Адрес: 423603, Республика Татарстан, город Елабуга, ул. Молодежная, 24/30
Короткое название: МБДОУ детский сад №25 "Родничок" комбинированного вида
Руководитель: Хуснутдинова Венера Мидехатовна
Год основания учреждения: 1986
У нас учатся: 244 воспитанника. Воспитанники, являющиеся иностранными гражданами - 0 детей
У нас учат: 27 педагогов; язык обучения русский

“Барча кошның да үзенчә сайравы бар, шигыре бар”

Опубликовано: 22.04.2022

Чараның максаты - Габдулла Тукай иҗатын һәм аңа бәйләп хәзерге заман әдипләребезнең иҗатын тирәнтен өйрәнү, халкыбыз тарихы, мәдәнияте, милли үзенчәлекләре белән кызыксындыру, шул ук вакытта сәнгатьле уку, сөйләү күнекмәләрен үстерү, татар шигьриятенә, туган телебезгә мәхәббәт уяту, китап укучыларда әдәби иҗатка омтылыш тәрбияләү. Бәйге шартлары буенча бәйгедә катнашучылар Габдулла Тукай яки татар шагыйрьләренең аңа багышлап язылган, яисә катнашучылар үзләре шагыйрьгә багышлап язылган шигырьләрен яттан укып сөйләргә тиеш иде.

Әлеге чарада безнең балалар бакчасы тәрбиячеләре дә катнашты һәм «Иң яхшы театраль куелыш” номинациясендә беренче урынга лаек булдылар. Ә оештыручыларга шушы матур чараны тормышка ашырганнары өчен рәхмәт әйтәсе килә.

В детском саду №34 «Радуга» состоялся региональный  конкурс чтецов  среди педагогов дошкольных образовательных учреждений " Барча кошның да үзенчә сайравы бар, шигыре бар" в рамках празднования 136 летия Габдуллы Тукая и театральных постановок посвященного народного искусства и нематериального культурного наследия народов России. С большим удовольствием жюри и зрители прослушали очень разные выступления, все их отличал творческий подход, эмоциональное и личностное, оригинальное прочтение знаменитых стихов Габдуллы Тукая. Наш коллектив “Чишмәкәй” был награжден дипломом I степени  в номинации «Лучшая театральная постановка для детей».