Адрес: 423603, Республика Татарстан, город Елабуга, ул. Молодежная, 24/30
Короткое название: МБДОУ детский сад №25 "Родничок" комбинированного вида
Руководитель: Хуснутдинова Венера Мидехатовна
Год основания учреждения: 1986
У нас учатся: 244 воспитанника. Воспитанники, являющиеся иностранными гражданами - 0 детей
У нас учат: 27 педагогов; язык обучения русский

Новости

«Занимаемся спортом на самоизоляции!»/«Үз-үзебезне изоляцияләү өчен спорт белән шөгыльләнәбез.»

Опубликовано: 22.04.2020

Вот примерный комплекс зарядки на один день. Возьмите по два кубика на ребенка и на родителя.
1 часть. Ходьба и бег по кругу. Проверка осанки и равнения. Идём по кругу в одну сторону (примерно половину круга, затем по команде бежим). Переход от одного задания к другому осуществляется при изменении темпа ударов бубна или смене характера музыки, или по слову родителя. После того как пробежали полный круг, останавливаемся, поворачиваемся в другую сторону и снова идём и бежим.
Встаём лицом друг к другу около заранее разложенных кубиков.
II часть. Общеразвивающие упражнения (с кубиками).
1. И. п.: ноги на ширине ступни, кубики в обеих руках внизу. Вынести кубики вперед, стукнуть ими друг о друга, опустить вниз (5 — 6 раз).
2. И. п.: то же, кубики в обеих руках за спиной. Присесть, поставить кубики перед собой, встать, убрать руки за спину; присесть, взять кубики, вернуться в исходное положение (4 — 5 раз).
3. И. п.: стоя на коленях, кубики в согнутых руках у плеч. Повернуться вправо (влево, положить кубики у носков ног, выпрямиться, руки на поясе; повернуться вправо (влево, взять кубики, вернуться в исходное положение (3 раза).
4. И. п.: лежа на спине, ноги прямые, кубики в обеих руках за головой. Согнуть ноги в коленях, коснуться кубиками колен, вернуться в исходное положение (5-7 раз).

5. И. п.: ноги вместе, кубики на полу. Прыжки вокруг кубиков в чередовании с ходьбой на месте (2-4 раза).

Менә бер көнгә зарядканың якынча комплексы. Возьмите икешәр кубик өчен бала һәм ата-ана.
1 өлеш. Йөреш һәм йөгерү әйләнеше буенча. Тикшерү осанка һәм тигезләү. Әйләнеш буенча бер якка барабыз (якынча әйләнешнең яртысын, аннары команда буенча йөгерәбез). Бер биремнән икенчесенә күчү бубн сугу темпын үзгәрткәндә яки музыка характерын алыштырганда, яки ата-ананың сүзләренә караганда башкарыла. Тулы әйләнеш узгач, туктыйбыз, икенче якка борылабыз һәм янә барабыз һәм йөгерәбез.
Алдан ук куелган кубиклар янында бер-беребезгә йөз белән басабыз.
II өлеш. Гомуми үсеш күнегүләре (кубиклар белән).
1. И. п.: баскыч киңлегендә аяклар, кубиклар ике кулда аска таба. Кубикларны алга чыгару, алар белән бер-бер артлы стукнуть, аска таба (5 — 6 тапкыр).
2. И. п.: шул ук кубоклар ике кулда аркасы артыннан. Утырырга, кубикларны үз алдына куярга, басарга, аркасына басарга; утырырга, кубикларны алырга, башлангыч хәлгә кайтырга (4-5 тапкыр).
3. И. п.: тезләрендә басып, иңбашларында кубоклар. Уңга әйләнергә (сулга, аяк оекбашлары янында кубиклар куярга, турыланырга, кулларыңны билгә әйләндерергә; уңга борылырга (сулга, кубикларны алырга, башлангыч хәленә кайтырга (3 тапкыр).
4. И. п.: аркада ятып, аяклар турыдан-туры, кубоклар ике кул артында. Аякларны тезләренә куярга, тезләренә кагылырга, башлангыч хәленә кайтырга (5-7 тапкыр).

5. И. п.: бергә аяклар, идәндә кубоклар. Кубиклар тирәсендә урында йөрү белән чиратлашып сикерү (2-4 тапкыр).