Адрес: 422971, Республика Татарстан, Чистопольский район, с. Каргали, ул. Нариманова, д. 47/а
Телефон: +7(843)-423-53-10
E-Mail: Skar.Ctp@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Каргалинская гимназия"
Руководитель: Яруллина Гулина Зуфаровна
У нас учатся: 151 учащихся/бездә 151 укучы укый/ Из них иностранных граждан 0
У нас учат: 25 педагогов/бездә 25 педагогик хезмәткәр укыта

Новостные блоки

Без - Тукай оныклары.

Опубликовано: 26.04.2022

26 апрель – татар халкының бөек шагыйре Г.Тукайның туган көне. Шул уңайдан бүген  гимназиябездә  “Без – Тукай шәкертләре” исемле әдәби – музыкаль кичә үтте.

Кичә “Тукай маршы” белән башланып китте.  Тукайның “Эшкә өндәү”, “Кызыклы шәкерт”, “Бала белән күбәләк”, “Шүрәле” шигырьләре сәхнәләштерелде. Балалар башкаруында Габдулла Тукайның шигырьләре яңгырады.  “Туган авыл”, “Карлыгач”, “Туган тел”  җырларын да  балалар бик яратып башкардылар.

Кунак булып килгән Кәҗә белән Сарык, Шүрәле белән Батыр  кичәне тагын да ямьләндереп җибәрде. Кичәдә катнашкан һәрбер бала “Тукай эзләреннән үтү – үзе бер гомер, аның иҗаты алдында баш ию – үзе бер бәхет” икәнен аңлады.